Luigi Embergher, Rom. Bowlback mandolin, 1931.

Varenummer: 6319169
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 5.000

Luigi Embergher, Rom. Bowlback mandolin. Indvendigt etikette betegnet 'Luigi Embergher, anno 1931'. Hoved stemplet 'L. Embergher, Roma'. H. 59 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Auktionen afsluttes:  04-02-2023 18:16:12

13258 31-01-2023 11:36:51 DKK 2000