Majolica piedestal m/ skjuler, mrk. ROSA m.m., 1900-tallet

Varenummer: 6290453
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK < 1.000

Majolika piedestal m/ urtepotteskjuler (m/ hårrevne & chip el. afstød) på piedestal, dekoreret med blomster og bladværk, skjuler mrk. ROSA m.m., 20. årh., H. inkl. skjuler 80 cm. Fremstår m/ alm. brugsspor.
Auktionen afsluttes:  26-11-2022 12:00:00
Showroom:   DK, Odense, Kratholmvej

34375 26-11-2022 10:54:30 DKK 350
399472 21-11-2022 20:12:25 DKK 300