Mappin and Webb. Stort rokoko restaurations engelsk varmefad af sølvplet.

Varenummer: 6221816
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Stort restaurations rokoko engelsk varmefad af sølvplet, på firefødder, stemplet Mappin and Webb' princess plate London &Sheffield. H. 42 L. 80 B. 56 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor og buler samt mangler prop.

Auktionen afsluttes:  24-06-2022 20:18:45
Showroom:   Roskilde, DK

121934 24-06-2022 20:15:45 DKK 1000