Mark Gabbertas for Gloster. Par armstole, model William (2)

Varenummer: 6190772

Næste bud: DKK 4.800
Vurdering: DKK 8.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Mark Gabbertas. Par armstole med stel af hvid pulverlakeret rustfrit stål, sæde, ryg samt armlæn af massiv teaktræ. Fremstillet for Gloster, model William. Til udendørs brug. SH. 45 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte lettere ridser, lettere rester fra maling. (2)

Auktionen afsluttes:  08-07-2022 20:27:29
Showroom:   Aarhus, DK