Mark Gabbertas for Gloster. Udendørs rumdeler / skærmvæg, model 'Deco Screen L Shape Large'

Varenummer: 6257140
Hammerslagspris: DKK 2.200
Vurdering: DKK 12.000

Mark Gabbertas for Gloster. Udendørs rumdeler / skærmvæg med lameller af massivt ubehandlet teaktræ samt stel af mørkegråt pulverlakeret aluminium. Fremstillet for Gloster, model 'Deco Screen L Shape Large'. H. 183 L. 124 D. 66 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere brugsspor, dog enkelte skævheder på stel samt flere fødder mangler.
Auktionen afsluttes:  23-10-2022 13:36:41
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej

1666218 23-10-2022 09:00:02 DKK 2200
553895 23-10-2022 01:41:45 DKK 2000