Mark Gabbertas for Gloster. Udendørs rumdeler / skærmvæg, model 'Deco Screen L Shape Large'

Varenummer: 6257140

Næste bud: DKK 2.000
Vurdering: DKK 12.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Mark Gabbertas for Gloster. Udendørs rumdeler / skærmvæg med lameller af massivt ubehandlet teaktræ samt stel af mørkegråt pulverlakeret aluminium. Fremstillet for Gloster, model 'Deco Screen L Shape Large'. H. 183 L. 124 D. 66 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere brugsspor, dog enkelte skævheder på stel samt flere fødder mangler.

Auktionen afsluttes:  29-09-2022 20:16:25
Showroom:   Aarhus, DK