Vurdering:
6.000
Vintage herrearmbåndsur fra Mathey-Tissot, cal. 180, i urkasse af 14 kt. guld, sort skive med stregindeks, separat sekundviser, plexiglas, monteret med senere rem med forgyldt sp�nde, mekanisk urværk med manuelt optr�k. Ø. 34,3 mm. fremstår med brugsspor, skive sidder lettere sk�v. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
05-10-2023 19:07:33