Maurice Lacroix Masterpiece Chrono Globe GMT. Herrearmbåndsur i stål
Vurdering:
18.000
Herrearmbåndsur fra Maurice Lacroix. Model Masterpiece Chrono Globe GMT, ref. nr. MP6398.
Urkasse i stål, safirglas, indvendig lynette, skive med stregindeks, kronografviser, gmt-viser, datovisning, krone med logo, pushers, bagkasse med glas, mekanisk urværk med automatisk optræk, monteret på sort læder. Ø. 42 mm. uden krone. Yderboks og inderboks medfølger.
Fremstår med brugsspor og ridser. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
28-03-2023 11:10:25