Merskumspibe med montering i messing, kobber og perlemor, dateret 1837

Varenummer: 6308398

Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 1.500

Merskumspibe udskåret med hus og løbende hund, låg af messing, skaft i kobber belagt med perlemor, på pibehovedet skåret årstal 1837. L. 18 cm, H. pibehoved inkl. låg 8,5 cm. Fremstår med brugsspor.

Auktionen afsluttes:  05-02-2023 20:56:44