Michael Ancher. Bly på papir

Varenummer: 5343235
Hammerslagspris: DKK 6.400
Vurdering: DKK 5.000

Michael Ancher, 1849-1927. Portræt af fisker. Sign. i bly M. Ancher samt dateret '94. Blyant på papir. Indrammet bag glas. 29 x 22 (46 x 37) cm. Gulnet papir.

Auktionen afsluttes:  28-05-2019 19:53:28
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej