Michael Kvium cd ' Motherfuckers view' olie på lærred 250x300 cm.

Varenummer: 6222492
Hammerslagspris: DKK 590.000
Vurdering: DKK 800.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6238178
Michael Kvium f. 1955. 'Motherfuckers view', olie på lærred. Sign. og dateret 2002/2003 med titel på bagsiden. 250 x 300 cm.
Monumentalt hovedværk fra udstillingen " Deep Forest" ved Horsens Kunstmuseum sep. 2003.
Derudover har værket i 2004 været udstillet ved Haugar Vestfold kunstmuseeum i Tønsberg samt ved Rogaland kunstmuseum i Stavanger.
Proveniens: dansk privatsamling.

Denne vare optræder i vores quiz “Gæt et Lauritz hammerslag”. Quiz med her eller gå tilbage til quizzen hvis du allerede er i gang.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 20:30:00
Showroom:   Næstved, DK