Kategori  Vurdering

Michael Kvium cd. 'Straighforward Painting' 1998. Olie på lærred

Varenummer: 3115505
Hammerslagspris: DKK 160.000
Vurdering: DKK 250.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Michael Kvium født 1955. "Straightforward Painting" 1998. Olie på lærred. Signeret, dateret og betitlet på bagsiden. 190 x 170 (194 x 174) cm.

Proveniens:
Aros Jaywalking Eyes 2006. Gengivet i kataloget fra udstilling under Joyceful Madness

Bog fra udstilling medfølger

Auktionen afsluttes:  12-09-2013 19:50:13
Showroom:  DK, Hørsholm, Hammervej 1