Kategori  Vurdering

Miguel Mila, par bordlamper, model Cesta, fremstillet hos Santa & Cole (2)

Varenummer: 2896105
Hammerslagspris: EUR 1.150
DKK 8.568
Vurdering: EUR 1.100
DKK 8.195
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og  20% i salær.
Miguel Mila, par bordlamper, model Cesta, fremstillet hos Santa & Cole. Formgivet i 1964. Lampestel af kirsebærtræ, opalhvide lampeskærme. Med dæmper. Mål: H. ca. H. i alt: ca. 57 cm, H. på lampens overkant ca. 44 cm, Ø ca. 33 cm. Fremstår med lette alders- og brugsspor, delvist med små skrammer og slitage. (2)

Auktionen afsluttes:  01-03-2013 20:13:35
Showroom:  DE, Hamburg, Große Elbstraße