Varenummer: 6310383
Vurdering: DKK 1.900

Mimi, Milano. 'Grace' vedhæng af 9 kt. roséguld med vedhæng i form af udskåret hvid agat formgivet som rose, øsken prydet med seks facetslebne lettonede safirer i forløb, i alt ca. 0.07 ct. L. 2 cm. Vægt: ca. 1,6 gr. Vedhænget fremstår med minimale brugsspor.
Auktionen afsluttes:  21-03-2023 18:22:49