Moderne brillant-solitairering af platin med hjeteformet front sat med brillant på 0.22 ct

Varenummer: 6298936
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 4.000
Vurdering: DKK 5.000

Brillant-solitairering af platin prydet med gennembrudt hjerte sat med brillantslebnen diamant på 0.22 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Caraten er stemplet i ringskinnen samt H.F. PT900.
Vægt ca. 4,3 g. Front B. 0.98 cm. Ringstr. 53,5/17. Minimale brugsspor på platin.
Auktionen afsluttes:  12-12-2022 19:46:19