Vurdering:
5.000
Brillant-solitairering af platin prydet med gennembrudt hjerte sat med brillantslebnen diamant på 0.22 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Caraten er stemplet i ringskinnen samt H.F. PT900. Vægt ca. 4,3 g. Front B. 0.98 cm. Ringstr. 53,5/17. Minimale brugsspor på platin.
15-02-2023 19:38:16