Moderne brillant-solitairering af platin

Varenummer: 6295011

Næste bud: DKK 3.400
Vurdering: DKK 4.600

Moderne brillant-solitairering af platin med svungen front prydet brillantslebnen diamant på 0.07 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Caraten er stemplet i ringskinnen samt PT900, H.F med logo K i cirkel.
Vægt ca. 6 g. Front B. 0,72 cm. Ringstr. 54/17,25. Minimale brugsspor på platin.

DKK 3.400
Auktionen afsluttes:  03-12-2022 18:51:50