Moderne brillantsolitairering af platin på 0.22 ct. I/VS

Varenummer: 6333523

Næste bud: DKK 3.800
Vurdering: DKK 6.000

Moderne brillantsolitairering af platin prydet med brillantsleben diamant på 0.22 ct. Farve: Top Cystal (I). Klarhed: VS. Caraten er stemplet i ringskinnen.
Vægt ca. 4,2 g. Front B. 1 cm. Ringstr. 52,5/16,75. Lettere brugsspor på platin.

DKK 3.800
Auktionen afsluttes:  01-02-2023 18:54:15