Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Smykker
Ringe
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Moderne italiensk rubin og brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.51 ct
:
6273629
Hammerslagspris
:
7.600
Vurdering
:
10.000
Italiensk rubin og brillantring af 18 kt. hvidguld front prydet 9 runde facetslebne rubiner, i alt ca. 0.34 ct., hvorimellem 8 mindre brillantslebne diamanter flankeret af 38 små brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.17 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS-SI. Stemplet 750 med italienske gold Hallmarks.
Vægt ca. 8,6 g. B. 0,59 cm. Ringstr. 52/16,3. Lettere brugsspor på hvidguld.
16-12-2022 19:22:12
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1104271
15-12-2022
23:48:04
7600
Til toppen