Moderne italiensk smal brillant-alliancering af 18 kt. rosaguld

Varenummer: 6273724

Næste bud: DKK 1.700
Vurdering: DKK 2.600

Moderne smal brillant-alliancering af 18 kt. rosaguld med kugleformet ringskinne, front prydet med 7 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI Stemplet 750 med Italienske gold Hallmarks.
Vægt ca. 1,7 g. B. 0,18 cm. Ringstr. 54/17,15. Minimale brugsspor.

DKK 1.700
Auktionen afsluttes:  09-12-2022 19:34:55