X-formet brillantring af 18 kt. guld prydet med 49 brillantslebne diamanter sat i krydsende smalle ellipser, i alt ca. 0.53 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet 750 med italienske gold Hallmarks. Vægt ca. 2,9 g. Ellipse hver B. 0,14 cm. X H. ca. 2,1 cm. Ringstr. 54/17,25. Minimale brugsspor.
Varen afsluttes:
23-01-2023 10:53:18