Varenummer: 6316025
Vurdering: DKK 2.400

Moderne spiralring af 9 kt. guld med diamanter prydet med 68 bittesmå enkeltslebne hvide diamanter, i alt ca. 0.24 ct. Stemplet med engelske import gold Hallmarks.
Vægt ca. 3,1 g. Front Ø 1,78 cm. Ringstr. 54/17,25. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  13-02-2023 19:28:06