Moderne spiralring af 9 kt. guld med diamanter, i alt ca. 0.24 ct

Varenummer: 6316025

Næste bud: DKK 1.800
Vurdering: DKK 2.400

Moderne spiralring af 9 kt. guld med diamanter prydet med 68 bittesmå enkeltslebne hvide diamanter, i alt ca. 0.24 ct. Stemplet med engelske import gold Hallmarks.
Vægt ca. 3,1 g. Front Ø 1,78 cm. Ringstr. 54/17,25. Fremstår med brugsspor.

DKK 1.800
Auktionen afsluttes:  01-02-2023 19:29:15