Mogens Andersen. Portræt af stående kvinde. (cd)

Varenummer: 6305424
Vurdering: DKK 20.000

Mogens Andersen (1916-2003). Portræt af stående kvinde. Olie på lærred. Sign. og dateret på bagsiden Mogens Andersen - 43. 170 x 90 cm. (182 x 102).
Udstillet: Den Danske Kunstudstilling Oslo 1946, medmærkat herfra samt Kunstforeningen København 1955, kat. nr. 8, med stempel herfra.
Auktionen afsluttes:  31-01-2023 11:34:19