Mogens Balle, motiv fra Enghave Plads, olie på plade (cd)

Varenummer: 5672773
Hammerslagspris: DKK 3.800
Vurdering: DKK 8.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Mogens Balle (1921-1988). Motiv fra Enghave Plads med Fælledvej, olie på plade, usigneret. På bagsiden udstillings etiket fra K.E. 1946, nr. 6 samt signeret Mogens Balle. H.63 x 81 cm (74 x 93 cm) Verificeret af Grete Balle. Lidt skævvredet. OBS. Bemærk, malet på plade ikke lærred.

Auktionen afsluttes:  25-05-2020 19:58:00
Showroom:  DK, Næstved, Gl. Holstedvej