Mogens Ballins Eftf. Opsats m/ gennembrudt fod, hammerslået sølv
Vurdering:
3.000
Mogens Ballins Eftf. Opsats (tryk) m/ gennembrudt fod m/ ornamentik på rund profileret fod af hammerslået sølv, graveret ved fod 1921 PAH 1896, stemplet monogram HB (Hertz Ballin) M Ballins Eft. S.826, H. 14 cm, Ø 12 cm. Fremstår m/ alm. brugsspor. Vægt ca. 266 gr.
27-05-2023 13:20:00