Mogens Koch. Otte reolmoduler og seks sokler (14)

Varenummer: 6304672
Hammerslagspris: DKK 28.000
Vurdering: DKK 30.000

Mogens Koch (1898-1992). Otte reolmoduler af massiv egetræ med tapsamlinger. H. 76 cm., B. 76 cm., D. 28 cm. Skabsmodul D. 36 cm. Hertil seks sokler H. 5 cm. Nøgle medfølger ikke. Udført hos Rud Rasmussens Snedkerier, København. Fremstår med kraftige brugsspor, mærker, pletter, ridser nuanceforskelle og plamager på overflader. Skab fremstår låst, (8+6)
Auktionen afsluttes:  26-11-2022 09:52:56