Mogens Vantore. Marine med færge (cd)

Varenummer: 5719508
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Mogens Vantore (1895-1977). Marine motiv med færge i havn, jf. bagside skulle der være tale A. P. Bernstorff fra Helsingør Jernskibs- og maskinbyggeri, olie på lærred. Sign. 37 x 60 (52 x 74) cm. Fremstår med krakeleringer og afskalninger.

Auktionen afsluttes:  06-08-2020 20:00:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej

694028 06-08-2020 08:24:10 DKK 300