Mouritz Nørgaard (1881-1969) cd

Varenummer: 2094806
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Mouritz Nørgaard. Bådbro med sejlskib og figur. Olie på lærred. Sign. monogram 1925. Krakeleringer. 50 x 60 cm. (62 x 72).

Auktionen afsluttes:  27-12-2010 14:52:00

812587 27-12-2010 14:42:37 DKK 300