N.A. Lützen. Hundeportræt af en irsk setter på godset Egholm, 1878

Varenummer: 6083406
Vurdering: DKK 8.000

Niels Aagaard Lützen (1826-1890). Hundeportræt af en irsk setter på godset Egholm, olie på lærred, sign. N.A. Lützen 1878. 92 x 71 cm (116 x 95 cm). Fremstår med mindre, stedvise krakeleringer.
Auktionen afsluttes:  31-01-2023 12:25:57