N. V. Albers., Hamburg. Tysk serveringsbakke af sølv prydet med gennembrudt blad- og blomsterornamentik på fane. Stemplet med tysk lødighedsstempel for 800 lødigt sølv samt N. V. Albers., Hamburg. L. 41 cm. B. 33 cm. Vægt: ca. 736 gr. Bakken fremstår med brugsspor.
Varen afsluttes:
29-06-2023 15:57:48