Nanna Ditzel. Seks 'Trinidad' spisestole, model 3298 (6)

Varenummer: 6208082
Hammerslagspris: DKK 4.000
Vurdering: DKK 6.000

Nanna Ditzel. Seks 'Trinidad' spisestole af formspændt fineret bøgetræ, stel af mat forkromet stålrør. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 3298. SH. 45 cm. Fremstår med brugsspor, ridser/mærker, enkelte mindre finerafslag, to manglende sko samt en med revne i træ. (6)
Auktionen afsluttes:  25-06-2022 08:19:05

1442249 21-06-2022 05:31:24 DKK 4000