Nanna Ditzel. Seks 'Trinidad' spisestole, model 3298 (6)

Varenummer: 6208082
Hammerslagspris: DKK 4.000
Vurdering: DKK 6.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Nanna Ditzel. Seks 'Trinidad' spisestole af formspændt fineret bøgetræ, stel af mat forkromet stålrør. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 3298. SH. 45 cm. Fremstår med brugsspor, ridser/mærker, enkelte mindre finerafslag, to manglende sko samt en med revne i træ. (6)

Auktionen afsluttes:  25-06-2022 08:19:05
Showroom:   Kolding, DK

1442249 21-06-2022 05:31:24 DKK 4000