Nanna Ditzel. To 'Trinidad' spisestole + 2 hynder (4)

Varenummer: 6175662

Næste bud: DKK 3.000
Vurdering: DKK 5.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Nanna Ditzel. To 'Trinidad' spisestole med skal af formspændt rødlakeret asketræ, stel af matforkromede stålrør, Sh. 44 cm. To hynder af sort læder medfølger. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 3296. Fremstår med brugsspor, ridser samt mærker. (4)

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 15:00:11
Showroom:   Herlev, DK