Nanna Ditzel. To 'Trinidad' spisestole + 2 hynder (4)

Varenummer: 6175662
Hammerslagspris: DKK 3.000
Vurdering: DKK 5.000

Nanna Ditzel. To 'Trinidad' spisestole med skal af formspændt rødlakeret asketræ, stel af matforkromede stålrør, Sh. 44 cm. To hynder af sort læder medfølger. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 3296. Fremstår med brugsspor, ridser samt mærker. (4)
Auktionen afsluttes:  30-07-2022 08:53:47

1957522 25-07-2022 17:05:14 DKK 3000