Nicola Kragh Riis ”Iittala træ” - til fordel for Ungdommens Røde Kors

Varenummer: 5504552
Auktionen er afsluttet
Hammerslagspris: DKK 4.200
Vurdering: DKK 11.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og  22,5% i salær.

Beskrivelse: 
Nicola Kragh Riis ”Iittala træ”
Chefredaktør på Boligliv og ALT Interiør, Nicola Kragh Riis, har i samarbejde med Iitalla kreeret den perfekte julepakke med mundblæste julekugler til træet, stager til at pynte bordet eller bruge som advent stage. Dæk julebordet særligt smukke bordbestik i rose gold. Byd på Nicola´s træ og skab den smukkeste julestemning med mundblæst glas.

Iitalla
2x5 stk. mundblæste røde glaskugler á 299,95 kr.
2x5 stk. mundblæste grå glaskugler á 299,95 kr.
1 stk. Virva bordlampe med mundblæst glas, design Matti Klenell á 2.799,95 kr.
1 stk. Alvar Alto vase, klar. H16cm á 1.099,95 kr.
1 stk. Nappula Kandelaber/adventsstage á 999,95 kr.
1 stk. Ultima Thule kande, mundblæst á 949,95 kr.
3x2 stk. Ultima Thule drinksglas 28cl, mundblæst á 239,95 kr.
1 stk. Ultima Thule serveringsfad 37cm á 799,95 kr.
1 stk Citterio 98 rose gold bestiksæt, 24 dele á 2.999,95 kr.

Skagerak
1 stk. Juletræsfod á 2.095 kr.

Total værdi: 13.664,35 DKK

Denne auktion er del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Ungdommens Røde Kors, se alle auktionerne her eller læs mere om URK og projektet her . Alle indtægter går direkte og ubeskåret til Ungdommens Røde Kors. Lauritz.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.

BEMÆRK: Juletræspynten skal afhentes hos Lauritz.com Herlev efter endt auktion (kan kun hentes på hverdage iml. kl. 11 - 16). Alternativt kan pynten sendes mod betaling. Juletræet medfølger ikke, da det er pynten på træet, man byder på! Juletræsfoden er brugt til fotografering og kan derfor have brugsspor.

Om Ungdommens Røde Kors’ juletræsauktion
Ungdommens Røde Kors har inviteret 12 kendte danskere eller repræsentanter fra kendte brands til at pynte juletræer efter deres egne kreative ideer. Træerne har de pyntet med produkter fra egne brands eller fra deres nøje udvalgte samarbejdspartnere. Ved at byde på et eller flere af de 11 fantastiske træer får du ikke blot et hav af skønne designs og oplevelser, men du hjælper ligeledes udsatte børn og unge i en juletid, der kan være svær, når det ikke er muligt at holde jul i et varmt og trygt hjem. Det indsamlede beløb fra auktionen går nemlig ubeskåret til at give børn og unge, der må fejre jul på kvindekrisecentre, døgninstitutioner, hospitaler eller lignende, nogle dejlige og hyggelige juleoplevelser. Læs mere om Ungdommens Røde Kors her

Auktionen afsluttes:  03-12-2019 11:30:00
Showroom:  DK, Herlev, Dynamovej


Transportpriser
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du betaler for din vare

Budhistorik

Vis    bud
Kundenr.DatoTid (CET)Bud 
1217344 02-12-2019 23:17:17 DKK 4200
1678745 03-12-2019 11:22:26 DKK 4000
1217344 02-12-2019 23:17:17 DKK 3800
1678745 03-12-2019 11:22:13 DKK 3600
1217344 28-11-2019 23:42:04 DKK 3400
1807884 27-11-2019 17:59:09 DKK 3200
1217344 23-11-2019 20:24:07 DKK 3000
1935282 27-11-2019 16:26:09 DKK 3000
1217344 23-11-2019 20:24:07 DKK 2800
1828381 24-11-2019 22:59:09 DKK 2600
1217344 23-11-2019 20:24:07 DKK 2400
1551247 22-11-2019 10:14:58 DKK 2200
1217344 23-11-2019 20:24:07 DKK 2200
1551247 22-11-2019 10:14:58 DKK 2000
1217344 23-11-2019 20:24:07 DKK 1900
1551247 22-11-2019 10:14:58 DKK 1800
1603893 21-11-2019 22:30:57 DKK 1700
1839026 21-11-2019 16:15:25 DKK 1600
1551247 21-11-2019 11:28:47 DKK 1500
1839026 21-11-2019 16:15:14 DKK 1500
1551247 21-11-2019 11:28:47 DKK 1400
1301262 21-11-2019 15:53:56 DKK 1300
1551247 21-11-2019 11:28:47 DKK 1200
40551 20-11-2019 13:35:24 DKK 1100
1551247 21-11-2019 11:28:02 DKK 1100
40551 20-11-2019 13:35:24 DKK 1000
1551247 21-11-2019 11:17:29 DKK 950
40551 20-11-2019 13:35:24 DKK 900
1147255 20-11-2019 17:01:08 DKK 850
40551 20-11-2019 13:35:24 DKK 800
1147255 19-11-2019 19:43:42 DKK 750
168188 19-11-2019 11:21:11 DKK 700
1186017 19-11-2019 18:52:10 DKK 650
168188 19-11-2019 11:21:11 DKK 600
512644 19-11-2019 17:03:13 DKK 550
168188 19-11-2019 11:21:11 DKK 500
176010 19-11-2019 13:48:12 DKK 450
168188 19-11-2019 11:21:11 DKK 400
176010 19-11-2019 13:46:16 DKK 350
168188 19-11-2019 11:21:11 DKK 300