Nicola Kragh Riis 'Design-træ' - til fordel for Ungdommens Røde Kors
Hammerslagspris:
3.800
Vurdering:
6.400
Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6132245 Bolig- og interiør ekspert og foredragsholder, Nicola Kragh Riis, har i samarbejde med det danske brand ferm Living pyntet et smukt juletræ med håndmalede glasdekorationer og autentisk skandinavisk design. Byd med på Nicolas træ og forny hjemmet med lækkert design og pynt dit eget juletræ med smukke glasdekorationer.
ferm LIVING
1 stk. Pond Mirror i str. Large, Brass á 2.199 kr.
1 stk. Hebe Lamp Base I str. Medium, Off-white á 1.699 kr.
1 stk. Eclipse Lampshade I str. Medium, Natural á 849 kr.
1 stk. Verso Floor Vase, Black/ Brown spots á 1.999 kr.
1 stk. Desert Lounge Chair, Sand/ Poppy Red á 2.349 kr.
2 stk. Christmas Glass Ornament, sæt med 4, Green á 149 kr.
3 stk. Doodle Ornaments, sæt med 2, Off-white á 199 kr.
House Doctor
1 stk. Messing juletræsfod á 998 kr.
Total værdi: 10.988 dkr.
Denne auktion er del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Ungdommens Røde Kors, se alle auktionerne her. Alle indtægter går direkte og ubeskåret til Ungdommens Røde Kors. Lauritz.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.
BEMÆRK: Juletræet medfølger ikke, da det er pynten på træet, man byder på! Juletræsfoden er brugt til fotografering og kan derfor have brugsspor. Juletræspynten skal afhentes hos Lauritz.com Herlev efter endt auktion (kan kun hentes på hverdage imellem kl. 11 - 16). Alternativt kan pynten sendes mod betaling.
BEMÆRK: Indeholder denne auktion gavekort, kan auktionen ikke fortrydes. I henhold til forbrugeraftalelovens § 17, stk. 2, nr. 1 er der ikke fortrydelsesret på rekreative fritidsaktiviteter, som fx gavekort, kulturarrangementer, rejser eller oplevelser, hvis det fremgår af auktionen, hvilken dag eller inden for hvilken bestemt periode, den pågældende tjenesteydelse skal udføres.
Om Ungdommens Røde Kors’ juletræsauktion
Ungdommens Røde Kors har inviteret 16 kendte danskere eller repræsentanter fra kendte brands til at pynte 14 juletræer efter deres egne kreative ideer. Træerne de pyntet med produkter fra egne brands eller fra nøje udvalgte samarbejdspartnere. Ved at byde på et eller flere af de 14 fantastiske træer får du ikke blot et hav af skønne designs og oplevelser, men du hjælper ligeledes udsatte børn og unge i en juletid, der kan være svær, når det ikke er muligt at holde jul i et varmt og trygt hjem. Det indsamlede beløb fra auktionen går bl.a. til at give børn og unge, der må fejre jul på kvindekrisecentre, døgninstitutioner, hospitaler eller lignende, nogle dejlige og hyggelige juleoplevelser. Læs mere om Ungdommens Røde Kors her
09-12-2021 19:50:00
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
2098038
09-12-2021
09:01:54
3800
2153685
02-12-2021
13:53:37
3600
2098038
09-12-2021
09:01:41
3400
2153685
02-12-2021
13:53:37
3200
1844778
02-12-2021
08:56:21
3000
1753918
02-12-2021
09:07:10
3000
1844778
02-12-2021
08:56:21
2800
852848
02-12-2021
00:05:50
2600
1313262
01-12-2021
18:53:04
2400
852848
01-12-2021
13:48:58
2200
2153473
01-12-2021
13:30:42
2000
852848
01-12-2021
13:48:46
2000
2153473
01-12-2021
13:30:42
1900
852848
01-12-2021
13:48:35
1800
2153473
01-12-2021
13:30:42
1700
852848
01-12-2021
13:48:32
1600
2153473
01-12-2021
13:30:42
1500
852848
01-12-2021
13:48:28
1400
2153473
01-12-2021
13:30:42
1300
852848
01-12-2021
13:48:13
1200
2153473
01-12-2021
13:30:42
1100
2153499
01-12-2021
13:05:42
1000
2153473
01-12-2021
13:30:42
950
2153499
01-12-2021
13:05:42
900
2153473
01-12-2021
13:30:42
850
2153499
01-12-2021
13:05:42
800
2153473
01-12-2021
13:30:42
2153499
01-12-2021
13:05:42
700
2153473
01-12-2021
13:30:42
650
2153499
01-12-2021
13:05:42
600
2090480
01-12-2021
13:28:45
2153499
01-12-2021
13:05:42
500
608432
01-12-2021
11:41:13
450
1885334
01-12-2021
10:54:44
400
37564
01-12-2021
10:30:15
350
1951896
01-12-2021
10:25:13
300