Simony Jensen 'Kortspil', olie på lærred

Varenummer: 6375925
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK 1.500

Simony Jensen (1864-1923). Motiv med kortspillende herrer, olie på lærred, signeret. H.50 x 73 cm (73,5 x 97 cm) Aldersrelateret stand med mindre farvebortfald, mindre afslag på indramning. OBS. Bemærk ændret tekst. Auktionen er forlænget grundet ændring af navn på maler.
Auktionen afsluttes:  09-05-2023 19:40:00

2121911 08-05-2023 09:47:15 DKK 400
992176 08-05-2023 01:44:26 DKK 350