Ubekendte malere, kystpartier, olie på lærred (2)

Varenummer: 4459280
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000

Kystpartier, klippekyst samt sydlandsk parti fra Gilbraltar. Ubekendte kunstnere, 19./20. årh. Olie på lærred og olie på lærred monteret på plade. Signerede N. Holsøe og signeret eller betegnet 'Graves'. 45 x 64 (60 x 79 cm.) og 40 x 48 (52 x 60 cm.) (2)
Auktionen afsluttes:  24-11-2016 15:36:24

1546823 24-11-2016 15:34:12 DKK 300