Nyreformet fritstående skrivebord af teak, 1950-60'erne

Varenummer: 6383604
Hammerslagspris: DKK 2.200
Vurdering: DKK 2.400

Fritstående nyreformet skrivebord af finéret teak, front med skuffer samt låger, bagtil med hylder og låge. H. 72, L. 139, D. 69 cm. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder topplade med ridser, mærker og skjolder.
Auktionen afsluttes:  02-06-2023 21:13:05