Ølholm Møbelfabrik. Chatol af teaktræ, 1950-60'erne

Varenummer: 6378869
Hammerslagspris: DKK 1.500
Vurdering: DKK 2.200

Chatol af finéret teaktræ, front med skuffer, samt skriveklap, bag hvilken indretning med skuffer, låger og rum, opsat på runde tilspidsede ben. H. 110, 84 x 44 cm. Fremstillet og mærket hos Ølholm Møbelfabrik. Nøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder enkelte finérafslag.
Auktionen afsluttes:  02-06-2023 20:26:00

816943 31-05-2023 15:19:45 DKK 1500