Ørum Møbler. Kommode, mahogni

Varenummer: 6216203

Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK 1.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ørum Møbler. Kommode af fineret mahogni, med front af fire skuffer. Runde tilspidsede ben af massivt mahogni. 1960-70'erne. H. 77, L. 80 D. 45 cm. Fremstillet hos Ørum Møbler. Lille finérafslag og to små mærker på top. Små finérafslag på sider.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 19:17:05
Showroom:   Aarhus, DK