Ørum Møbler. Kommode, mahogni

Varenummer: 6216203
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 1.500

Ørum Møbler. Kommode af fineret mahogni, med front af fire skuffer. Runde tilspidsede ben af massivt mahogni. 1960-70'erne. H. 77, L. 80 D. 45 cm. Fremstillet hos Ørum Møbler. Lille finérafslag og to små mærker på top. Små finérafslag på sider.
Auktionen afsluttes:  05-07-2022 19:17:05

2056286 03-07-2022 22:01:07 DKK 300