Varenummer: 5015332
Vurdering: DKK 30.000

Ole Christensen (1932-2000). Organisk skulptur, patineret bronze monteret i sokkel af granit, usign., unika, 1967. Støbt hos Leif Jensen. H. inkl. sokkel 145 cm. Fremstår med udendørspatina.
Skulpturen hidrører fra Karin og Ole Christensens samling.
OBS: Skulpturen er tung - ved personlig afhentning vær da opmærksom på, at køber selv står for håndteringen.

Auktionen afsluttes:  03-09-2018 20:19:00