Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Smykker
Halskæder, vedhæng
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Ole Lynggaard. 'Flowers' blomsterlås af 18 kt. guld prydet med brillant og ametyst medfulgt af collier trukket med facetteret ametyst (2)
:
6301420
Hammerslagspris
:
10.000
Vurdering
:
14.000
Ole Lynggaard. 'Flowers' blomsterlås af 18 kt. poleret guld prydet med fast hænge af dråbeformet facetslebet ametyst samt prydet i center med én brillantslebet diamant, ca. 0.01 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS. Stemplet: OleL CL 750. Designet af Charlotte Lynggaard. Låsen kan anvendes til en række og medfølges af matchende original Ole Lynggaard halscollier monteret med dupsko samt trukket med talrige ovale facetslebne ametyster. Kæde: L. 40 cm. (ekskl. lås). Lås: B. 1,5 cm. Dråbeametyst: L. 1,2 cm.
Sættet fremstår med minimale brugsspor. Ole Lynggaard smykkeæske betrukket med rødt satinstof medfølger. (2)
06-12-2022 20:24:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
164940
03-12-2022
20:29:57
10000
Til toppen