Ole Lynggaard. Sofia ring af 18 kt hvidguld

Varenummer: 6333373
Vurdering: DKK 24.000

Ole Lynggaard. 'Sofia' ring af 18 kt. hvidguld, prydet med stor smaragdsleben aquamari. Ringstårrelse 47 / 15 m (pga form kan den passe en stårre ringstårrelse), stemplet Ole L samt 750. vægt 13,2 gram. ældre model - erhvervet i 2008 (kvittering set) . medfølges af original æske samt k�bskvittering. fremstår med minimale brugsspor.
Auktionen afsluttes:  05-07-2023 19:22:00