Ole Lynggaard. Sofia ring af 18 kt hvidguld

Varenummer: 6333373

Næste bud: DKK 19.000
Vurdering: DKK 24.000

Ole Lynggaard. 'Sofia' ring af 18 kt. hvidguld, prydet med stor smaragdsleben aquamari. Ringstørrelse 47 / 15 mm, stemplet Ole L samt 750. Vægt 13,2 gram. Ældre model - erhvervet i 2008 (kvittering set) . Medfølges af original æske samt købskvittering. Fremstår med minimale brugsspor.

DKK 19.000
Auktionen afsluttes:  05-02-2023 19:07:10
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej