Ole Ring. Landsbyparti fra skolevejen i Alsted ved Sorø, 1948

Varenummer: 6045243

Næste bud: DKK 350
Vurdering: DKK 30.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ole Ring (1902-1972). Landsbyparti fra skolevejen i Alsted ved Sorø, til højre det gamle tromlehus, olie på lærred, sign. Ole Ring 1948. 69 x 104 cm (83 x 119 cm). Fremstår med fine, aldersrelaterede krakeleringer.

Auktionen afsluttes:  29-07-2021 20:30:52
Showroom:  Vejle

1974239 25-07-2021 10:52:50 DKK 300