Ole Ring. Landskab med åløb, en diset efterårsdag. (cd)

Varenummer: 6129200
Vurdering: DKK 10.000

Ole Ring (1902-1972). Landskab med åløb, en diset efterårsdag. Olie på lærred. Sign. Ole Ring. 35 x 47 cm. (46 x 59).. Fremstår med krakeleringer. I Kleis ramme med mærkat.
Auktionen afsluttes:  31-01-2023 11:20:41