Ole Ring, parti fra Kirkestræde i Køge (cd)

Varenummer: 6121379

Næste bud: DKK 9.000
Vurdering: DKK 18.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ole Ring (1902-1972), parti fra Kirkestræde i Køge, olie på lærred, sign. Ole Ring-1930, 31,5x41,5 cm. (42x51 cm). Fremstår med reparation samt enkelte krakeleringer.

Auktionen afsluttes:  17-08-2022 19:45:00
Showroom:   Odense, DK