Ole Wanscher. Par armstole model PJ 412, elmetræ og sort læder. (2)

Varenummer: 6109898
Varen er afsluttet

Ole Wanscher 1903-1985. Par armstole model PJ 412. Stel af lakeret elmetræ, sæde og ryg betrukket med sort læder.
Fremstillet hos P. Jeppesen Møbelfabrik. SH 44 cm. H 84 cm. Fremstår med brugsspor/patina, stel med enkelte ridser. (2)
Varen afsluttes:  26-05-2023 14:44:38