Ole Wanscher. To-pers. sofa, model Senator

Varenummer: 6304462
Hammerslagspris: DKK 1.700
Vurdering: DKK 1.500

Ole Wanscher. To-pers. sofa med stel af massiv mahogni, løse hynder betrukket med uldstof / sort læder. L 125 sædehøjde ca. 45 cm. Formgivet i 1951. Fremstillet hos Cado, model Senator. Fremstår med brugsspor herunder ridser / skrammer.
Auktionen afsluttes:  25-11-2022 18:30:00
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej