Ole Wanscher. To-pers. sofa, model Senator

Varenummer: 6304463
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK 1.500

Ole Wanscher. To-pers. sofa med stel af massiv mahogni, løse hynder betrukket med uldstof / sort læder. L 125 sædehøjde ca. 45 cm. Formgivet i 1951. Fremstillet hos Cado, model Senator. Fremstår med brugsspor herunder ridser / skrammer.
Auktionen afsluttes:  25-11-2022 20:30:00

1822318 25-11-2022 09:52:00 DKK 350
1779089 24-11-2022 07:42:44 DKK 300