Oluf Høst, Østerlars rundkirke på Bornholm, delvist håndkoloreret litografisk tryk (cd)

Varenummer: 6209919
Hammerslagspris: DKK 3.000
Vurdering: DKK 5.000

Oluf Høst (1884-1966). Litografisk tryk, delvis håndkoloreret med motiv af Østerlars rundkirke på Bornholm, sign. i bly og dateret 1954. H.60 x 80 cm (65 x 85 cm) Let gulnet ark.
Auktionen afsluttes:  04-08-2022 14:21:11
Showroom:   DK, Næstved, Gl. Holstedvej

1630408 04-08-2022 14:07:35 DKK 3000