Omann Junior. Cirkulært/ovalt spisebord af palisander. (4)

Varenummer: 6241744

Næste bud: DKK 4.000
Vurdering: DKK 5.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Omann Junior. Cirkulært/ovalt spisebord af fineret palisander, cirkulær plade med udtræk, tilspidsede ben, tre tillægsplader, heraf én med sarg, to uden sarg af fineret mahogni. 1960'erne. Fremstillet på Omann Juniors møbelfabrik, model 55. H. 72 L. 120 -270 cm. Fremstår med brugsspor. (4) 2 mahogni tillæg 1 med sarg palis

Auktionen afsluttes:  12-08-2022 20:35:55
Showroom:   Roskilde, DK