Omann Junior. Fritstående skrivebord af palisander, model 77

Varenummer: 5626818
Hammerslagspris: DKK 2.800
Vurdering: DKK 6.000

Omann Junior. Fritstående skrivebord fineret med palisander, front med seks skuffer, bagside med to hylder samt én nedfældig klap, bag hvilken hylde. H. 72 L. 156 B. 79 cm. 1960'eren. Fremstillet hos Omann Jun's Møbelfabrik, model 77. Fremstår med brugsspor og misfarvning. Nøgler medfølger.
Auktionen afsluttes:  18-05-2020 19:02:00