Omega 'Constellation'. Automatisk herreur i stål med guldkappe, ca. 1970'erne

Varenummer: 6283668

Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Constellation, i urkasse af stål med guldkappe, gylden skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, original plexiglas, monteret med original læderrem med originalt, forgyldt spænde, automatisk urværk. Mål: ca. 34 x 40 mm. Fremstår med brugsspor, ridser på plexiglas. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Køb nu pris
DKK 7.200